уторак, 04.11.2014, 19:20 -> 13:24
štampajРомано Тхем
У Загребу почео 6. конгрес поводом Светског дана ромског језика у организацији ромског удружења Узор "Кали Сара". Тема конгреса је "Ромски језик: емоцинални и културолошки аспект". Учесници скупа ће разговарати о томе колико ромски језик има моћ и утицај на наше размишљање, колико је језик «кривац» за начин на који доживљавамо свет и на тему ромски језик као «окидач» за тајне наше културе и друштвена кретања.

Autor:
Ромска редакција
Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]
У Приштини је завршена дводневна регионална конференција европских јавних сервиса на тему "Изазови програма за мањинске заједнице на Јавним медија сервисима". Конференцију су заједнички организовали Европска Организација за безбедност и сарадњу - Мисија на Косову, Европска радиодифузна унија и Радио Телевизија Косово.
Канцеларија за демократске институције и људска права при ОЕБС-у већ двадесет година прати положај Рома и Синта у Европи, надгледа акционе планове који се баве побољшањем квалитета њиховог живота и даје препоруке за њихово унапређење.
Организација "Права за све" из БиХ, недавно је спровела истраживање у оквиру Пројекта "насиље над Ромкињама у породици", у којем је учествовало 500 испитаница.
Емисију води Гордана Нешовић.
Радио Београд 1, 19.20
Коментари