недеља, 12.05.2013, 15:00 -> 13:10
Новости дана
Први потпредседник Владе Србије Александар Вучић поручио је у Лепосавићу да бриселски споразум није савршен, али да са њим не треба плашити народ и да ће држава бити уз Србе на Косову. Према његовим речима, споразум је оно што се могло највише учинити у овом времену, а Србија чини што је могуће ичиниће то и убудуће у корист свог народа.
Autor:
Радио Београд 1
“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]
Влада Србије је одлучна да унапреди информационо - технолошко образовање како би ухватила корак са модерним светом и како би омогућила отварање нових радних места, изјавио је за РТС у Сан Франциску премијер Ивица Дачић. Он се у оквиру трговинске мисије у Америци сусрео са руководством Интела, компаније чији процесори покрећу четири петина рачунара на пленети.
У Вишем суду у Краљеву настављено је појединачно саслушање осумњичених за злоупотребу новца намењеног отклањању последица земљотреса, који је Краљево погодио 2010-те године. Бивши градоначелник Краљева и још 15 особа ухапшени су због сумње за злоупотребе приликом градње монтажних кућа у том граду. Приведени се сумњиче да су буџет града Краљева оштетили за готово милион евра. Истражни судија ће након саслушања одлућити да ли ће приведенима бити одређен притвор.
У Бугарској се одржавају превремени парламентарни избори на којима око седам милиона бирача има право да гласа за кандидате 36 партија. Према послењим анкетама, конзервативна странка ГЕРБ бившег премијера Бојка Борисова и главна опозициона снага Социјалистичка партија биће ривали на изборима, али се не очекује да ће освојити већину. Предизборним тензијама у Бугарској допринело је јучерашње саопштење тужилаштва да је, у једној штампарији на западу земље, пронадјено и заплењено 350 хиљада илегалних гласачких листића.
Новости дана уређује и води Слободан Петровић, док је уредник вести Душан Груден.
Радио Београд 1, 15.00
Коментари