Таласање - Шетња

У Шетњи говоримо о циклусу концерата Водич кроз оркестар за младе, Бенџамина Бритна, који се током ове недеље одржава у Београдској филхармонији и намењен је деци школског узраста.

Оркестар Филхармоније ће на овај начин увести школарце у свет класичне музике, па ће тако у наредних неколико дана Филхармонију посетити деца из Обреновца, Старе Пазове, Панчева, Ковина и Републике Српске.

Водич кроз оркестар за младе је интерактивног карактера - диригент је истовремено и наратор, који децу прво упознаје са оркестром, а потом и са различитим секцијама инструмената. Водич представља јединствену прилику да деца уђу у концертну дворану и упознају се са класичном музиком. 

Водимо вас и у Врање, где се одржава традиционална књижевна манифестација Борина недеља, која ће трајати до 29. марта, када ће бити уручена награда овогодишњем лауреату Драгу Кекановићу, чије је дело '' Вепрово срце'' проглашено за најбољу књигу прозе објављену на српском језику у 2012. години.

Емисију уређује и води Мирјана Никић.

Радио Београд 1, 10.00



Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом