Новинарење

У избору из писања страних, регионалних и домаћих медија издвајамо неколико кратких сторија. О првом сусрету Барака Обаме и Мита Ромнија после избора у САД. О сумњи да је Силвио Берлускони ипак постигао договор са отмичарима да ослободе његовог књиговођу. О значају унапређења статуса Палестине у Уједињеним нацијама.

Саговорник емисије Новинарење овог јутра је наш дописник из Стразбура Наташа Јокић која говори о упорности француских власти и медија да оспоре експеримент професора Жил-Ерика Сералинија који је доказао да генетски модификована храна код животиња изазива бројне туморе. Друга тема је крупан преседан у капиталистичкој Француској - држава ће морати да национализује једну железару.

Из региона, поред кратког прегледа писања водећих медија у бившим југословенским републикама, највећу пажњу посвећујемо штрајку 70.000 запослених у хрватском школству и здравству.

Следе ударни наслови из јутрошње домаће штампе и анализа дешавања у спорту, из угла Слободана Малетића.

Емисију припрема и води Славиша Стојковић.

Радио Београд 1, 09.40

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом