Новости дана

Када буде остварено видљиво и трајно побољшање односа Београда и Приштине, Европска комисија ће предложити отварање преговора ЕУ са Србијом. Видљиво и одрживо побољшање односа Београда и Приштине је неопходно да би обе стране наставиле пут ка ЕУ.

Новости дана Новости дана

Autor:
Радио Београд 1

“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]

То је истакнуто у "Закључцима и препорукама" Стратегије проширења коју је европски комесар Штефан Филе данас представио у Спољнополитичком одбору Европског парламента, а које је амбасадор Европске комисије у Београду Венсан Дежер предао премијеру Ивици Дачићу.

Европска комисија предложиће отварање преговора када буде остварено видљиво и трајно побољшање односа Београда и Приштине, каже се у извештају.

Први потпредседник Владе Србије Александар Вучић поновио да не постоји размимоилажење у Влади Србије око борбе против криминала и корупције, као и да између њега и премијера Ивице Дачића нема никаквих личних несугласица.

Он је поручио да ће борба против криминала и корупције бити настављена и да нико за кога постоје докази неће бити заштићен, без обзира на којој функцији био.

Вучић је потврдио да у полицији од раније постоји незадовољство радом Тужилаштва за организовани криминал и најавио да ће вечерас посетити тим припадника специјалних јединица који спроводе истраге везане за корупцију, како би чуо њихово мишљење и предлоге.

Широм планете обележава се Светски дан менталног здравља. Ова традиција иницирана је 1992. године од стране Светске Здравствене Организације. У неким земљама део је недеље посвећене повећању свесности о менталним болестима. Светски дан менталног здравља данас ће у Србији бити обележен низом пригодних манифестација.

Уредник и водитељ: Наташа Ракетић

Уредник вести: Невенка Мићевић

Радио Београд 1, 15.00

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом