Код два бела голуба

Емисију посвећујемо сећању на др Голуба Добрашиновића, историчара књижевности, преданог истраживача живота и дела Вука Стефановића Караџића. Био је члан редакције за издавање Сабраних дела Вука Стеф. Караџића, објавио је огромну архивску грађу о Вуку, као и Вукову преписку.

Код два бела голуба

Autor:
Војислав Карановић

Од свог почетка, 1968. године, па до данас емисија Код два бела голуба прича приче о старом Београду, његовим житељима, појавама и догађајима, али и приче о прошлости осталих места Србије, и о свему ономе што представља живо језгро наше традиције. [ детаљније ]

У штампу је предато 13 књига Вукове преписке у којима је обрађено око хиљаду Вукових коресподената.

Неопходно је истаћи да је др Добрашиновић неуморно радио и на издавању Сабраних дела Симе Матавуља, Петра Кочића и Милована Глишића.

Написао је више од 35 књига. За живота је приредио и писма Флора Огњева, украјинског спахије заљубљеног у лепу Бечлијку Мину Караџић. О томе нам је говорио непуних годину дана пред смрт.

Др Голуб Добрашиновић је умро 3. октобра 2008. године. Нажалост, писма Флора Огњева још нису угледала светлост дана.

Овом највећем "вуковцу", скромном, тихом, неуморном трагаоцу и ствараоцу остали смо дужни више пажње и захвалности за дела трајне вредност.

Радио Београд 1, 20.00

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом