Читај ми!

Алиментација за ментално здравље

Алиментација није само законска обавеза већ и морална одговорност. Ово је једно од основних начела кампање „А шта је остало детету?” која је у току а чији је иницијатор Женско удружење колубарског округа.

Истраживања на територији Србије показују да 44% родитеља не плаћа алиментацију уопште а 50% њих плаћа износ који не покрије ни пола елементарних трошкова детета. Чест је случај да родитељи запослени у приватном сектору своју зараду, уз помоћ послодавца, региструју на минималац а остатак добијају на руке, како би формално плаћали само минималну алиментацију. Одсуство финансијске подршке не значи само мањак новца већ детету шаље поруку да није приоритет! 
Циљ кампање је оснивање Алиментационог фонда као системске заштите деце. Наша гошћа је Јелена Ружић из Женског удружења колубарског округа.
Ближи се јуни, у домаћем календару управо је јуни месец обележен као месец менталног здравља. У госте смо позвали др Марију Леро из Института за ментално здравље у Београду. Питања је много, потрудићемо се да акценат ставимо на она која су, пре свега, везана за децу и младе који пролазе кроз нарочито фрагилан развојни период. Савремени начин живота у коме се сналазимо са мање или више тешкоћа и последица, доноси неке сасвим нове и изазовне ситуације због којих проблеми менталног здравља постају чешћи и интензивнији. Због тога нам је посебно важно да повежемо поменуте теме данашњег „Правца 202”.  

Са вама су Ружица и Јанко.

 
 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом