Читај ми!

Колико и како негујемо културу сећања на нашим просторима?

Колико пажње као друштво посвећујемо важним догађајима, личностима и делима, невиним жртвама које никада не треба да буду заборављене?

3. јуна у МТС дворани биће одржан концерт „За Ану“. Организује га дечија плесна школа Формејт, у знак сећања на своју ученицу Ану Божовић, трагично страдалу у Основној школи „Владислав Рибникар“ 3. маја 2023. године. О овом важном догађају говоре нам полазнице школе и Анине другарице Маша Атанасковић и Тара Бркић, као и њихов тренер плеса и оснивач школе Милица Илић. У контексту културе сећања говоримо и о Меморијалном турниру „Играјмо за 16“ који је покренут у знак сећања на шеснаест погинулих колега у НАТО бомбардовању зграде РТС-а, 23. априла 1999. године. Током година постојања „Играјмо за 16" је од колегијалне иницијативе прерастао у међународну манифестацију са више хиљада учесника о чему ћемо разговарати са председником организационог одбора "Играјмо за 16" Мирославом Медићем.

Са циљем да се сачува сећање и заоставштина рокенрол уметника и да се она на прави начин учини доступном не само генерацијама које су биле обожаваоци његовог дела, већ и млађима основана је „Задужбина Милана Младеновића“. Како је она приступила неговању културе сећања, испред Задужбине говори Небојша Кривокућа.

Са вама су Јелена Кнежевић и Миодраг Стошић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом