среда, 06.04.2022, 13:00 -> 18:58
„Ко ме кљуца у главу?”
Ови стихови Душка Радoвића у песми „Глава” асоцирају на почетак пролећа.
Autor:
Београд 202
Знате ли за једну од омиљених мачијих игара? То је вијање црвене тачкице ласера као да је уклети непријатељ, а мачка решена да спаси свет од зле Црвене тачке. Наши проблеми су, некада, тек толико стварни. Тачније, често се бавимо бригама из погрешног угла. Ми представљамо важне изазове и пут до њиховог разрешења – обрати пажњу! [ детаљније ]
То је време када ће вас врло често кљуцнути гачак, модроврана или сврака уколико се приближите њиховим гнездима. Најчешће не знамо да смо близу гнезда и колико смо се приближили потенцијалној „опасности”. Птице ипак дају нека упозорења која треба да препознамо, о чему ће бити речи у данашњој емисији. Биће речи и о томе како да реагујемо ако видимо птића који је испао из гнезда, а поменућемо и апликацију „Птице на длану”.
Разговарамо са орнитологом Слободаном Кнежевићем из Друштва за заштиту и проучавање птица Србије.
У наставку емисије бавимо се, углавном, музиком. Чућете новитете са светских топ листа као и пола сата „домаћица”. Пред крај емисије, информишемо вас о гужвама на београдској калдрми.
Водитељка Ружица Врховац
Коментари