Обрати пажњу!

Не можемо да на трафици купимо жваке, упаљач или нешто слично, а да нам у видокруг нападно не улазе потресне насловне стране већине дневних новина; детаљи још нерешених злочина, од узнемирујућих фотографија до изјава наводних сведока или одокативно „осумњичених”, а све јер уредништва сматрају да је „то оно што народ тражи”.

Ипак, чињеница је да се нормализација трауматичних доживљаја у Србији врши оном старом „не кукај, неком је и горе” или „свашта смо преживели, па ћемо и ово, ништа страшно”. Зашто нема ефекта казни (етичких или оних које одреди закон) за кршење претпоставке невиности, експлицитног одавања идентитета жртве и породице, изјаве квазистручњака психолога и криминолога, за нетачне информације? Шта нам чини свакодневно излагање црној хроници, хтели ми то или не? На ову тему говори Миша Стојиљковић, психолог и новинар, и новинарка Тамара Скроза, која се дуго и бавила мониторингом домаће штампе.

У наставку емисије препоручујемо вам културне и забавне манифестације широм Србије, попут Зимског фестивала у Новом Саду. Бавимо се и новостима из дигиталног света, причамо о Тини Тарнер која данас пуни 79 година и преносимо друге корисне информације. 

Водитељ: Круна Пинтарић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом