Летња башта - преподне

Изговори и „ситне” лажи су за многе саставни део живота, неки то чине ретко а ретки никада.

Каквим изговорима се служимо ако желимо да обавимо своје преко реда у пошти, у продавници, код лекара, када каснимо на посао, у школу, када желимо да избегнемо неку обавезу или догађај којем се нарочито не радујемо? Колико су ти изговори креативни и колико је тешко рећи истину, на пример „јел могу пре вас, мрзи ме да чекам”? Ивана Весић је покушала да се снађе у оваквим ситуацијама а како је прошла - чућете.

Не треба вам изговор да бисте пратили Светско првенство у фудбалу, а ни да бисте пратили прогнозе и приче са Мундијала на 202-ци. Сазнаћете и како се, само једном, десило да победник Светског првенства у фудбалу није добио златну медаљу?

Открићемо вам и како је настао израз „мирише ко душа" а „Гласник" ће јавити због чега би требало посетити 39. Међународни фестивал забавне музике за децу и омладину „ТИН" који ће бити одржан у Доњем Милановцу 6. и 7. јула.

У преподневном делу „Летње баште" са вама је Ружица Врховац.

Летња башта Летња башта

Autor:
Радио Београд 202

До јесени, отварамо врата Летње баште! Теме које највише волите да чујете, али са ведријим, опуштенијим и забавнијим освртима. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом