Ars, Artifex

Ретко ко не памти своју прву, или бар ону најдражу сликовницу.

Ars, Artifex Ars, Artifex

Autor:
Београд 202

Ars, artifex најављује, прати, коментарише ars/уметност и artifex/уметника. Брзо, кратко, критички - да будете у току. Емисију уређује Александра Гловацки. [ детаљније ]

''Креативни центар'' је због тога организовао трибину о значају сликовница, на којој су библиотекари, писци, лингвисти и илустратори разговарали о страним и домаћим сликовницама, што је за данашњу емисију прибележила Светлана Младеновић.
Прво тријенале уметности самоуких визионара, у организацији Музеја наивне и маргиналне уметности из Јагодине, отворено је у Уметничком Павиљону "Цвијета Зузорић" у Београду. Шта је то наивна уметност, одакле потиче, и каква се уметничка снага крије иза оваквих дела, сазнајемо од Нине Кристић, директорке овог музеја, са којом разговара Лана Николић.
Кроз емисију води Љубица Крминац.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом