Читај ми!

Vantelesna oplodnja od decembra sa doniranim reproduktivnim materijalom

Od početka decembra u Srbiji će biti omogućena vantelesna oplodnja sa doniranim reproduktivnim materijalom, najavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Aleksandar Vučić je, gostujući na televiziji Pink, rekao da ima dobru vest i da će od početka, možda i od 10. decembra, konačno i u Srbiji moći da se vrši vantelesna oplodnja sa doniranim reproduktivnim materijalom.

"Do sada smo plaćali pokušaje vantelesne oplodnje, ali ovo nije bilo moguće", rekao je Vučić.

To, dodao je, važi za sve žene do 45 godina, koje ne mogu da imaju decu, a nemaju partnera, ili čiji supružnici ne mogu da imaju decu, a žele da se ostvare kao majke.

"To su veliki troškovi, 7.000 evra po osobi, ali preduzimamo taj korak. Ako je to oko 1.500 osoba godišnje, to je oko 10 miliona evra na godišnjem nivou. To je velika i važna vest, pre svega za sve divne dame koje žele da ostvare roditeljsko pravo", rekao je Vučić.

Dodao je da će nakon toga, po pravima za vantelesnu oplodnju, možda samo Izreal biti ispred Srbije.

петак, 04. јул 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом