Читај ми!

Бивши заменик начелника СБПОК-а негира да је помагао Миљковићу

Горан Папић, бивши заменик начелника СБПОК-а негирао је у Вишем суду у Београду да је априлу 2020. године ургирао да се, мимо процедура, Марку Миљковићу, сада осумњиченом за организовање криминалне групе, одмах врати привремено заплењени блиндирани аутомобил, а истог дана Миљковићу је возило и враћено. Наставак суђења је заказан за 28. децембар.

Папић је рекао да СБПОК није ни одузео возило Миљковићу, те да је у току дана 15. априла сазнао да је то истог дана заправо урадила Управа криминалистичке полиције (УКП) која је привела Миљковћа у станицу "29. новембар".

Суштина његове одбране је да је Миљковић по налогу Тужилаштва за организовани криминал требало да буде саслусан у СБПОК-у у својству грађанина 15. априла 2020. по пријави Ненада Вучковића из Жандармерије.

Њега је, како је рекао, о томе два дана раније обавестио телефоном тадашњи министар полиције Небојша Стефановић, тражећи да се саслушање обави "професионално, ефикасно и без непотребног задржавања и да одмах све проследи тужилаштву".

Даље је испричао да га је тог 15. априла, око подне поново позвао Стефановић и питао "који то део мог наређења није јасан, рекао сам да се то обави брзо, а ви га држите већ пет сати".

"Ја нисам знао о чему се ради и рекао сам да ћу проверити. Позвао сам УКП и сазнао да је Интервентна привела Миљковића и задржала возило", казао је Папић.

Објаснио је да СБПОК није ни преузимала возило, већ само Миљковића, којег је саслушало и пустило.

Адвокат Бранислав Тапушковић после суђења у изјави за медије рекао је да Папић никакву наредбу није ни могао да изда онима који воде београдксу полицију и да је све што је предузео урадио након што је добио наредбу од министра. 

Суђење је кренуло читањем оптужнице и уводним речима тужилаштва и Папићевог браниоца који су предлагали доказе које желе да се изведу на суђењу и сведоке који треба да буду испитани.

Тужилаштво је тражило да се искази сведока прочитају, док је одбрана тражила да се испитају непосредно пред судом.

За кривично дело трговина утицајем за које се Папић терети, законом је запрећена казна од једне до осам година затвора.

Тужилаштво је у оптужном предлогу затражило од суда да му изрекне казну од четири године затвора и као и меру безбедности забране вршења позива, делатности и дужности.

Папић је ухапшен 9. марта, а притвор му је укинут 29. априла и брани се са слободе.

МУП је раније саопштио да се Папић сумњичи да је 15. априла 2020. године, користећи свој положај руководиоца у СБПОК-у, посредовао да се не изврши службена радња која би се морала извршити, односно захтевао од тадашњег руководиоца Полицијске управе за град Београд да се лицу које је сада у притвору, одмах врати блиндирано возило које је од њега тада привремено одузето.

Истог дана возило је враћено Миљковићу.

Миљковић је заједно са Вељком Беливуком оптужен да је организатор криминалне групе која се сумничи за злочиначко удруживање, пет ешких убистава, препродају дроге, држање и ношење оружја, отмицу и силовање.

петак, 26. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво