Читај ми!

Школа српског језика на Исланду

Почела да ради школа српског језика за српску дијаспору на Исланду, која ће им омогућити да очувају свој идентитет и особеност, рекао министар Срђан Срећковић.

Министарство вера и дијаспоре саопштило је да је почела да ради школа српског језика за припаднике српске дијаспоре на Исланду.

Настава се одвија Рејкјавику, главном граду Исланда, а пројекат учења српског покренула је почасна конзулка Србије на Исланду Ирена Гудрун Којић, уз помоћ средстава које је обезбедила Влада Исланда у оквиру пројекта учења матерњег језика за странце.

Министар вера и дијаспоре Срђан Срећковић рекао је да је задовољан што ће припадници српске дијаспоре на Исланду моћи да, кроз учење матерњег језика, очувају свој идентитет и особеност.

Школа је постојала и раније али није имала стални термин и просторије. Сада има добре услове за рад и захваљујем на томе Влади Исланда.

Наше исељеништво у Републици Исланд ужива углед вредних и радних људи, поштованих у својој средини.

"Надам се да ће школу српског језика похађати што више деце наших исељеника јер је важно да не забораве своје порекло ма где се налазили и да очувају везу с матицом", истакао је Срећковић.

На Исланду, који укупно броји око 300.000 становника, према незваничним подацима, живи око 700 наших грађана, наведено је у саопштењу.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 15. јул 2025.
26° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом