Читај ми!

Пикси након Катара: Радује ме колективни дух и однос према репрезентацији

Селектор фудбалске репрезентације Србије Драган Стојковић Пикси изјавио је да је задовољан резултатом против Катара, али још више односом фудбалера према репрезентацији.

Србија је у Мађарској савладала Катар у пријатељском мечу са 4:0.

 

"По Катар, резулат је био и добар, могло је још голова да се да. Рекао сам да победа или било који други резултат неће променити наша размишљања у односу на оно што нас очекује", први су утисци селектора Стојковића након меча. 

"Задовољан сам колективним духом, било је ту доста лепих акција, доста трке, паметне игре и то ме радује. Резултат је објективно небитан, победили смо и идемо даље", рекао је Пикси.

Селектор је коментарисао жељу и однос својих изабраника.

 „Сви играчи су показали дозу озбиљности. Рекао сам им да је меч без такмичартског значаја, али доста важан. То је шанса да се покаже професионални однос и да покажемо нашим људима да смо спремни да се боримо, трчимо и гинемо из минута у минут. Голови и све што се десило је последица квалитета", додаје Стојковић.

У сениорској селекцији репрезентације Србије деби су уписали Вељко Бирманчевић и Миле Свилар. 

„У плану пре меча је било да се почне са једним дебитантном, а да други уђе са клупе. Ово је тек почетак сениорске каријере у репрезентацији и ово ће им сигурно пуно значити за даљи рад."

Селектор Стојковић изјавио је да га не занима преокрет и победа Португалије у судијској надокнади против Ирске. 

"Апсолутно ме не занима шта су урадили, ићи ћемо у Лисабон да их победимо. Очигледно да су имали доста среће, али без обзира, друге екипе ме не интересују", закључује Пикси.  

петак, 07. август 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом