понедељак, 27.11.2017, 13:45 -> 15:13
Извор: Радио Београд 2
Аутор: Вељко Жујовић
Antologija pesnika
Od 27. novembra do 1. decembra, možete čuti kako svoje stihove govori Maja Herman Sekulić.
Autor:
Вељко Жујовић
Емитујемо снимке на којима своје стихове говоре наши познати песници [ детаљније ]
Maja Herman Sekulić (Beograd,1949) je međunarodno priznati pesnik, romanopisac, esejista. Doktorirala je 1985. na Univerzitetu Prinston (Nju Džerzi, SAD). Poslednjih godina živi između Beograda i Njujorka. Član je Udruženja književnika Srbije, Srpskog književnog društva, srpskog i američkog PEN-a i Pesničkog društva Amerike (PSA). Predavala je na Prinstonu i Ratgersu, bila gost-predavač na univerzitetima Harvard, Kolumbija, Ajova. Pored akademskog rada, uređivala je i časopis Night, u Njujorku. Stalni je saradnik mnogih naših novina i književnih i drugih časopisa.
Objavila je zbirke pesama, romane, kritike, eseje, prikaze, predgovore, kapitalne prevode i kritička izdanja knjiga svetskih pisaca, velikih teoretičara, nobelovaca i mlađih autora, čija su imena i novi pojmovi značajno obogatili našu teoriju književnosti i kulturu.
Njena dela su prevođena na više svetskih jezika.
Pesničke zbirke: Kamerografija, ili njujorški sn(imc)i, Kartografija: Severno-južni prolaz, Iz muzeja lutanja, Iz puste zemlje/Out of the Waste Land, Gospa od Vinče.
Urednik emisije: Veljko Žujović
Коментари