Nedeljom za selo

Zbog sušne godine gotovo je izvesno da će se u kukuruzu pojaviti veći postotak aflatoksina, što može stvoriti ozbiljne probleme i proizvođačima mleka.  Na to je poljoprivrednike upozorilo i Ministarstvo poljoprivrede. Uprava za veterinu pripremila je za farmere i poljoprivredne stručne službe flajere sa uputstvima kako da se izbore sa aflatoksinom.

Stručnjaci ratarima preporučuju da beru kukuruz kada mu vlaga bude oko 25 procenata, da odbace odmah sve zaražene klipove i da vode računa da skladišta budu hladna i provetrena. 

Voćari ove godine nemaju razloga za zadovoljstvo jer je voće, zbog suše, podbacilo i u rodu, i u kvalitetu. Proizvođači jabuka u okolini Topole još ne beru jabuke jer se nadaju kiši koja bi makar malo osvežila sparušene i sitne plodove. Za utehu im je što je šljiva ove godine imala dobru cenu.

U emisiji ćemo govoriti i o tome šta za male poljoprivrednike znači kada imaju zadrugu u selu.

Urednik i voditelj Davorka Tešić.

 

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом