Цене товљеника пале, увоз свињетине порастао

Пандемија корона вируса негативно утиче на пољопривреду, посебно на сточарство. У највећем проблему су товљачи јунади. Извоз јунећег меса потпуно је стао, домаћа потрошња је мала, тако да произвођачи немају коме да продају бикове којима цена непрекидно пада. Пре петнаестак дана почела је да пада и цена товљеника која је у последњих годину и по дана била стабилна. Председник Асоцијације сточара Срема и Мачве Зоран Ерић каже да су произвођачи са тренутном ценом свиња на ивици рентабилности.

Истовремено, увоз свињетине и прерађевина у првих пет месеци за 40 одсто је већи него у истом периоду прошле године. О утицају корона кризе на свињарство, али и на сточарство уопште, као и на месну индустрију разговарали смо са Ненадом Будимовићем из Привредне коморе Србије.

У Браничевском округу сви пролећни усеви су у доброј кондицији , а ако не буде временских неприлика очекују се добри приноси. Жетва сунцокрета касни и неће почети пре треће декаде августа.

У околини Блаца у току је берба шљива. Чачанска лепотица откупљује се по двадесетак динара, али произвођачи највише очекују од стенлеја, најзаступљеније сорте шљива у том крају.

У емисији Недељом за село чућете и пејзажног архитекту Владана Станојчића из Врњачке Бање, расадничара и заљубљеника у магнолију коју извози у далеке крајеве света.

Уредник и водитељ: Даворка Тешић.

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи