Prima 16.150 evra mesečno da ne radi ništa, a on traži dva miliona

Izvršni direktor kome je kompanija „Lafarž Holcim“ plaćala oko 16.150 evra mesečno, i to „da ne radi ništa“ tužio je poslodavca tražeći otkaz ugovora o radu, uz otpremninu veću od dva miliona dolara.

Antoan Zenon, ma koliko to čudno zvuči, nije uspeo u nameri da dobije otkaz. Kada je njegov poslodavac „Lafarž", 2015. godine najavio socijalni program i preraspodelu osoblja zbog spajanja sa kompanijom „Holcim", Zenon se nadao da će dobiti pozamašnu sumu od programa koji je bio ponuđen zaposlenima. 

Ipak, iz kompanije mu je rečeno da nema pravo na učešće u programu, a to su potvrdile i sudije u Francuskoj, i to - tri puta.

Apelacioni sud u Parizu presudio je da Zenon ne može dobiti novac opredeljen za socijalni program, jer je već prihvatio premeštanje na radnu poziciju u Singapuru.

To mu je automatski suspendovalo ugovor o radu u Francuskoj, i isključilo ga iz mogućnosti dobijanja otpremnine, prenosi bloomberg.com.

Zenon je tražio oko 2,1 miliona evra (2,3 miliona dolara), a do nedavno mu je „Lafarž" , prema presudi, plaćao nadoknadu od 16,195 evra bruto mesečno, a da nije morao da bude angažovan na bilo kakvom radnom mestu.

Dva najveća svetska proizvođača cementa, spojila su se 2015. godine kako bi smanjili troškove poslovanja. Međutim, potražnja za građevinskim materijalom koji nude je počela da opada, kao i njihove akcije, i kompanija je izgubila poverenje kupaca i investitora nakon skandala zbog operacija u ratom razorenoj Siriji.

Šta je bilo sa Zenonom

Kada se Zenon pre dve godine vratio sa mesta izvršnog direktora „Lafaržeove" ispostave u Singapuru, kompanija mu je ponudila mesto projektnog menadžera, ali on nije želeo na to radno mesto. Na svom LinkedIn profilu je objavio da je započeo "novi posao u proizvodnji plastičnih cevi".

Iz kompanije „Lafarž Holcim" je saopšteno da neće komentarisati dešavanja u internoj kadrovskoj politici, ali je činjenica da su u maju 2015. godine najavili da će ukinuti oko 380 radnih mesta i da će deo radnika dobiti otpremninu uz prekid ugovora o radu.

Nekoliko dana pre te objave, Zenon je mejlom obavestio svog poslodavca da se raduje novom radnom mestu u Singapuru. Ipak, dva dana kasnije je napisao da razmatra dobijanje otpremnine. Kasnije je tražio i da se vrati u Francusku, jer mu, pre odlaska u Singapur, kako je tvrdio, nisu adekvatno predočeni tamošnji uslovi rada. Ova prepiska je korišćena kao dokaz u sudskom procesu, pošto je Zenon kao otpremninu tražio sumu od oko dva miliona dolara.

Sredinom 2016. godine obavestio je poslodavca da pristaje samo na angažman koji podrazumeva objave na društvenim mrežama, dok očekuje premeštaj na poziciju izvršnog direktora u jugoistočnoj azijskoj državi.

„Zenon ne može da tvrdi da mu je onemogućeno da radi, pošto je ostao na istoj poziciji skoro tri godine", navodi se u presudi u kojoj stoji i da „nema dokaza da je „Lafarž" odgovoran za neuspeh u okončanju spajanja dve kompanije u Singapuru.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 20. мај 2024.
25° C

Коментари

Re: Poreklo
Чије гене носе народи у региону
Imam novcic od 1 centa dole je vrednost ponudjena 6000 dinara
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Imam mali novcic 1 cent
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Косовски вез
Нематеријална културна баштина Србије – косовски вез
Prodajem
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара