Читај ми!

Nova naučna oblast: Arheologija Prvog svetskog rata

U Strazburu je otvorena izložba posvećena Prvom svetskom ratu i predstavljena nova oblast u nauci - Arheologija Prvog svetskog rata. Ratni događaji iz tog perioda su relativno sveži, i o tome postoji ogromna dokumentacija, ali ima još nepoznatih stvari koje će arheolozi da istraže.

Zahvaljujući arheolozima, tragovi iz Prvog svetskog rata ponovo su prisutni i na taj način se oživljava svakodnevni život zaboravljenih boraca.

„Ti događaji su relativno sveži, i o tome imamo ogromnu dokumentaciju. Međutim, još postoje nepoznate stvari i tu su arheolozi da pomognu“, rekao je Iv Defose, arheolog nove oblasti - Prvog svetskog rata.

Sledeće godine će biti obeleženo 100 godina od početka Prvog svetskog rata.

U većini slučajeva, tokom izgradnje nekog novog puta slučajno se pronađu neki predmeti iz tog perioda, naveo je Defose koji je u Strazburu otvorio izložbu s predmetima iz tog vremena.

Na izložbi su predstavljeni predmeti pronađeni u jednom nemačkom podrumu, koji je uništila francuska bomba u martu 1918. godine. To nalazište je slučajno pronađeno 2011. godine.

Pronađena su i tela 21 nemačkog vojnika, koji su identifikovani i u julu sahranjeni 95 godina posle njihove smrti.

Ovo je prva izložba te vrste u Francuskoj, koja se bavi Prvim svetskim ratom.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 10. мај 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом