Читај ми!

Дубиозан начин Северне Кореје да се избори са мањком ђубрива – сакупљање људског измета

Власти Северне Кореје апеловале су на грађане да користе сопствени измет да праве ђубриво, јер се пољопривредни сектор суочава са мањком ђубрива за усеве.

Како наводе севернокорејски медији, читава земља мобилисана је да производи ђубриво. Извештај, који цитира извор из северне Хамгџонг провинције, тврди да су становници почели да производи ђубриво од људског измета како би испунили потребне квоте које су власти у Пјонгјангу прописале.

Квоте се крећу од 150 килограма ђубрива по домаћинству до 500 килограма по фабричком раднику, преноси руски портал РТ.

Власти су чак скратиле радне сате у јануару како би људи имали више времена да се посвете производњи ђубрива.

Северна Кореја се суочава са мањком сточног измета који се користи као замена за пољопривредна ђубрива. Земља је раније куповала од Кине и Јужне Кореје, али је увоз из Кине блокиран након што је Пјонгјанг затворио границе због избијања пандемије у јануару 2020.

У марту су централне власти одбиле испоруке ђубрива из Јужне Кореје како би истакле своје захтеве за окончањем санкција САД и УН. У таквој ситуацији, обезбеђивање довољних количина ђубрива сада се сматра главним циљем 2022. године.

Ђубриво направљено од људској измета није нечувено за Северну Кореју. Радио Слободна Азија пренео је раније ове године да је фармерима тражено да донирају две литре урина дневно како би помогли производњу компоста.

Ипак, рачунање на производњу ђубрива „домаће радиности“ можда неће бити плодотворно у земљи која има велике несташице хране због тајфуна и затварања граница због пандемије.

Слабе жетве у комбинацији са непостојећим испорукама споља довеле су до тога да је чак и лидер Ким Џонг Ун признао прошлог лета да је ситуација са храном у Северној Кореји „напета“.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 16. април 2024.
10° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво