У Београду се ручно праве уникатни бицикли

Процењује се да светом педалира преко милијарду бицикала, што је готово двоструко више него аутомобила. Иако је стар два века, бицикл до данас ништа није избацило са његова два точка. Делови данашњих бицикала су савремени, али је његов стари изглед поново у моди. Производња ручно рађених бицикала посао је младог брачног пара из Београда.

У Београду се ручно праве уникатни бицикли У Београду се ручно праве уникатни бицикли

Уместо метеорологијом и језицима, Љуба и Душанка Вучковић решили су да се баве другим послом - израдом уникатних бицикала.

„На неки начин смо наследили породични посао који је мој таст, Душанкин отац, радио много година и тако смо дошли на идеју да направимо нешто другачије, да дамо неку живу ноту тим бициклима“, објаснио је Љуба који са супругом чини језгро радње „Мој бицикл“.

У овој радњи купац бира све моделе, конструкцију, педале, седишта, гуме, боју. Према речима Душанке Вучковић, реч је о бициклима који су намењени за вожњу по граду, да неко може да оде од куће до посла, са посла у продавницу и да се врати кући.

Поред завршеног Филолошког факултета, Душанка се дуги низ година бавила спољном трговином. Та искуства данас су јој драгоцена.

„Ту се негде преплићу и та знања из економије, Љубина знања из физике, мало дизајна што сам научила радећи посао и искуство мог оца и то се некако све добро укомпоновало и ово је крајњи резултат“, прича Душанка.

У послу им значи интернет и друштвене мреже, путем којих комуницирају са својим клијентима и пласирају бицикле.

„Желимо да када већ ово радимо да заиста поштујемо сваку ситницу да би на крају неко ко седне за тај бицикл био срећан и да ужива у вожњи“, истакла је Душанка. 

Бицикли се све више праве и возе у Србији, највише у Суботици, где му је главни адут добар блатобран.

Можда је време да се окренемо здравијем животу. Вожња бициклом од посла до куће, мање кошта, штити животну средину и поправаља расположење.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 29. април 2024.
26° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво