„Твитер“ увео опцију „истражи“ ради лакше претраге

Друштвена мрежа „Твитер“ додала је опцију „истражи“ у циљу лакше претраге твитова, али и проналаска занимљивог садржаја, јавља АФП.

Реч је о последњој у низу иновација, коју је компанија додала свом сервису у циљу побољшања стила преношења порука „од једног ка многима“.

Опција „истражи“ (explore) је првенствено заживела на „Епл“ уређајима и тада је обећано да ће се појавити и на „Андроид“ уређајима у надолазећим недељима.

Поента иновације је да комбинује трендове, моменте, претраге и видео-клипове у једну тачку, наводи дизајнер пројекта Анђела Лам.

„До данас, морали сте да посетите неколико места да нађете сав овај садржај“, oткрила је Ламова у једној од објава на њеном блогу, додајући да је крајњи циљ да корисници лакше сазнају шта се дешава.

„Твитер“ је компанија базирана у Сан Франциску и већ дуже време теже ка проширењу своје корисничке базе и повећању профита.

Очекује се да 9. фебруара објави своје приходе из последњег квартала прошле године.

Приходи су годишње расли отприлике осам процената, до цифре од 616 милиона долара, а већина тог новца долази од оглашавања.

Аналитичари су скептични око начина на који Твитер може да прошири своју корисничку базу, бележећи пораст од само четири милиона корисника за један квартал.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 03. јул 2025.
35° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом