Читај ми!

Стиже „ролс-ројс“ за оне са „плићим џепом“

Произвођач луксузних аутомобила „Ролс-ројс“ планира да у наредне две године изненади љубитеље четвороточкаша "Plug-In" хибридним моделом. Власници и потенцијални купци ових британских возила углавном су незаинтересовани за потрошњу горива, али због пооштрених прописа о штетним емисијама овакав корак био је неизбежан.

Економичност у потрошњи горива вероватно је последња ствар која ће вам пасти на памет при помињању „ролс-ројсa“. Ипак, чувени произвођач луксузних аутомобила могао би да нас ускоро изненади "Plug-in" хибридним моделом.

Колико год да су власници и потенцијални купци „ролс-ројс“ аутомобила незаинтересовани за потрошњу горива својих возила, и овај произвођач се суочава са пооштреним прописима о штетним емисијама.

Због тога „Ролс-ројс“, попут других ауто-компанија разматра различите могућности како би задовољио нове еколошке стандарде.

Као једно од решења, намеће се увођење хибридног погона, што је потврдио извршни директор компаније, Торстон Милер-Отвос, у разговору за Ауто експрес.

„Производња 'ролс-ројс' модела са хибридним погоном, у следеће две године, биће од суштинског значаја за компанију“, каже Милер-Отвос.

„Не толико због захтева купаца, колико због прописа о штетним емисијама“, нагласио је Милер-Отвос.

Милер-Отвос није изнео више детаља, али готово је извесно да би будући „ролс-ројс“ "Plug-in" хибрид користио технологију и компоненте компаније "BMW", који је власник британске луксузне марке.

"BMW" је на сајму аутомобила у Франкфурту 2013. године, представио концепт "Plug-in" верзије модела "X5".

Погонски систем овог возила састоји се од четвороцилиндричног турбо-пуњеног мотора и електромотора.

Ово није први пут да се неки модел „ролс-ројса“ доводи у везу са погонским системом који користи електромотор.

Пре неколико година, компанија је представила прототип електричног „фантома“ са ознаком "102ЕX".

Могуће је да је управо ово возило било „пробни балон“ за хибридни модел, о коме говори Милер-Отвос.

Стручњаци верују да ће "Plug-in" хибрид бити тражен, с обзиром на његов комбиновани бензинско-електрични погон.

Имућни клијенти ће без проблема моћи да наставе путовање ка својим луксузним летњиковцима и вилама, користећи благодати бензинског мотора.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 22. септембар 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом