Како је Ози још увек жив?

Рокер Ози Озборн већ 40 година неумерено пије и користи дрогу, што је животни стил који би просечнoj особи донео сигурну смрт. Да би се утврдило како је то могуће, амерички научници ће испитати Озборнов ДНК.

Научници америчке лабораторије „Ноум" анализираће генетски код Озија Озборна како би открили како је британски рокер још жив иако је деценијама неумерено конзумирао дрогу и алкохол, јавила је телевизија Скај.

Бивши фронтмен групе „Блек Сабат" не крије да је 40 година претеривао са наркотицима и пићем.

Озборн (61) је један од само неколико људи на свету којима ће бити анализиран комплетан геном, а тест који кошта око 35.000 евра требало би, после тромесечне анализе, да покаже како његов организам апсорбује дрогу.

Стручњаци кажу да би његов стил живота највероватније убио сваког „обичног" човека, а и сам певач, који себе описује као „медицинско чудо", рекао је да ни сам не разуме како је остао жив после 40 година таквог живота.

Четири флаше коњака на дан 

Ози Озборн је признао да је у једном периоду у животу пио четири флаше коњака на дан, „онесвешћивао се, будио и настављао да пије".

Певач болује и од једног генетског поремећаја сличног Паркинсоновој болести и, колико се зна, бар једном је био затваран у институцију за менталне болеснике.

Упркос свим ексцесима, он је и даље у браку са супругом Шерон, коју је једном приликом покушао да удави, а пар има троје одрасле деце.

Директор истраживачког центра „Ноум" који ће радити анализу његове крви, Нејтан Пирсон, изјавио је да „анализа генома појединаца који има екстремни историјат болести има потенцијално огроман значај за науку".

Резултати испитивања Озборновог генома могли да помогну научницима да открију како су рокери као што су он, Кит Ричардс, Рони Вуд и Иги Поп, могли целог живота да конзумирају штетне супстанце више од просечних људи.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 24. јул 2025.
26° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом