Лукашенко: Физичко кажњавање деце може бити корисно

Председник Белорусије Александар Лукашенко изјавио је да физичко кажњавање може бити корисно при одгоју деце, тврди америчка агенција АП.

Како наводи, Лукашенко је нагласио да је лично против физичког кажњавања деце, али је рекао да „добра туча каишем може бити корисна за дете“.

Председник је, додаје агенција, рекао да је често кажњавао свог најстаријег сина, оценивши да је то била добра лекција за млађег.

Обраћајући се новинарима, рекао је да је потребно још рада на нацрту закона којим се криминализује насиље у породици.

Лукашенко сматра да би Белоруси требало да следе своје традиције, а не да имитирају „бесмислице преузете од Запада“.

Број коментара 12

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом