Током краљевске свадбе свако ће бити третиран као потенцијални терориста
Када се више од 100.000 људи буде окупило на свадби принца Харија и Меган Маркл, британска полиција ће свакога третирати као потенцијалног терористу, шаљивџију или особу која краљевску породицу доживљава опсесивно.
Међу мерама које ће бити предузете су баријере за заустављање напада аутомобилом, наоружане патроле и безбедност каква се спроводи на аеродромима, пренео је Ројтерс.
„То је прави изазов“, изјавио је Боб Бродхурст, бивши полицајац, који је био задужен за безбедност на свадби Харијевог старијег брата Вилијема и Кејт.
„Немогуће је претрести на десетине хиљада људи, који желе да буду на улицама, било ко може да буде потенцијални терориста“, рекао је.
Хари и Меган ће се венчати 19. маја у замку Виндзор, око 30 километара западно од Лондона, навела је британска новинска агенција.
У наредним недељама и месецима локални привредници и посетиоци могу да очекују повећано полицијско присуство, наоружане и ненаоружане полицајце, полицијске псе...
Посетиоци који ће на тај дан доћи аутомобилом могу очекивати насумичне провере, а било који предмет који би могао да представља ризик биће одузет.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар