Меркел: Није страшно што је Иванка села на Трампово место

Немачкој канцеларки Ангели Меркел не смета што је Иванка Трамп накратко заузела место свог оца Доналда и придружила се шефовима држава и влада на једном од скупова током самита Г-20 у Хамбургу.

Претходно је један члан руске делегације поставио на Твитер фотографију на којој се види како Трампова ћерка седи у његовој столици, преноси АП.

Бела кућа наводи да је Трамп изашао из просторије након чега се Иванка преместила напред када је директор Светске банке говорио о темама битним за нови фонд о женском предузетништву који она води.

Ангела Меркел рекла је новинарима да делегације саме одлучују ко ће седети за столом у одсуству председника.

„Иванка Трамп припада америчкој делегацији тако да је то у складу са оним што раде и друге делегације. А познато је и да она ради у Белој кући и да има одговорност за неке иницијативе“, објаснила је немачка канцеларка.

Број коментара 7

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 28. фебруар 2026.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом