Грег Лејк умро у 70. години

Музичар Грег Лејк, оснивач група „Кинг Кримсон“ и „Емерсон, Лејк и Палмер“, преминуо је 70. години.

Менаџер Стјуарт Јанг навео је у саопштењу да је Лејк преминуо јуче после дуге и упорне битке са раком.

Лејк се родио на југу Енглеске 1947. године. Са гитаристом Робертом Фрипом крајем 60-их година основао је групу „Кинг кримсон“, која је била један од зачетника жанра прогресивни рок.

После је основао групу „Емерсон, Лејк и Палмер“ са клавијатуристом Китом Емерсоном и бубњаром Карлом Палмером.

Лејк је био певач и гитариста, а група је задивила публику на фестивалу на острву Вајт 1970. године, на којем су наступали Џими Хендрикс и група „Ху“.

„Емерсон, Лејк и Палмер“ су објавили шест платинастих албума са дугачким песмама у којима се види утицај класичне музике, а концерти су им били препознатљиви по раскошним светлосним ефектима и театралним наступима.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 06. март 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом