Ренци без личних докумената на гласању
Италијански премијер Матео Ренци гласао је на референдуму о уставним променама, од кога би могла да зависи и судбина његове владе, али се на гласачком месту појавио без личних документа.
„Немам документа, али мислим да сам познат“, рекао је Ренци, преноси римска Република. Oн се претходно нашалио када му је упућено питање за коју опцију ће гласати.
„Па, сад ћу да размислим“, одговорио је Ренци грађанки на улазу у школу у Понтасијевеу која га је упитала: „Председниче владе, како ћете гласати?“.
У Италији је у току гласање на референдуму о уставним променама чији је циљ јачање централне власти и радикална промена парламента кроз смањивање броја чланова и овлашћења Сената, односно горњег дома парламента.
Гласачка места су отворена јутрос у 07.00, а биће затворена у 23.00 сати.
Премијер Ренци најавио је да ће поднети оставку уколико Италијани на референдуму буду одбили реформе, али је касније ревидирао став.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар