Фондација „Новак Ђоковић“ следеће недеље организује гала вечеру у Милану
Средства која ће бити усмерена на програме раног образовања у Србији, Фондација „Новак Ђоковић“ ће прикупити на добротворној гала вечери у Милану, организованој у уторак, 20. септембра.
То ће бити четврта хуманитарна вечера коју организује Фондација најбољег тенисера света, после успешно приређених догађаја у Њујорку и Лондону претходних година.
Циљ је да се подигне свест о проблемима са којима се суочавају наша деца у периоду раног развоја, и да се прикупе средства за програме који ће им обезбедити боље услове за учење, игру, раст и развој у предшколском добу.
Гала вечера ће бити приређена у средњовековном дворцу Кастело Сфорцеско, у ком се данас налазе градски музеји и уметничке изложбе.
Централни део програма односиће се на добротворну аукцију вредних предмета, који ће привући пажњу угледних гостију из целог света.
На списку званица је велики број познатих личности из света филантропије, моде, шоу-бизниса, спорта, који су се радо одазвали прилици да помогну деци Србије и да дају свој допринос програмима Фондације „Новак Ђоковић“.
„Мисија наше Фондације јесте да свако дете у Србији има једнаке шансе да се развија и учи, нарочито у најранијем периоду живота које је од изузетне важности за свакога од нас. У више од 2.000 места у Србији нема услова за предшколско образовање и ми се трудимо да променимо ову бројку и деци омогућимо програме који ће подстаћи њихова знања и креативност с једне стране и омогућити им социјализацију, игру, дружење са својим вршњацима што је такође изузетно важно“, истакла је Јелена Ђоковић, директорка Фондације.
„Драго нам је што нам се у овим пројектима сваки дан придружују нови партнери, јер само заједно можемо да учинимо велике ствари. Поносна сам што ће свим гостима на вечери бити подељен магазин Оригинал наше фондације у којем ће осим феноменалних интервјуа, бити приче о Београдској филхармонији, представили смо наше најуспешније модне дизајнере, предузетнике, уметнике, креативне људе из Србије са жељом да покажемо колико потенцијала има наша земља“, додала је Ђоковићева.
„Новак и пријатељи“: Егзибиција Серене, Флавије, Рафе...
Током 21. и 22. септембра у Милану ће бити одиграна и егзибиција под називом „Новак и пријатељи“ на којој ће уз најбољег играча света наступити још неколико тенисера и тенисерки.
Првог дана састаће се Серена Вилијамс и Флавија Пенета, а биће одигран и меч мешовитих дублова између Ђоковића и Пенете са једне, односно Серене Вилијамс и Фабија Фоњинија са друге стране.
Другог дана, односно 22. септембра, заказан је дуел Новака Ђоковића и Рафаела Надала. Сав приход иде у хуманитарне сврхе.
Фондација ће до краја ове године реализовати 20 пројеката за чије потребе ће бити издвојено око 700.000 евра, а радови увелико трају на многима од њих. Реч је о пројектима који су изабрани на конкурсу у периоду од 20. новембра до 20. децембра прошле године.
Средства ће бити уложена у реконструкцију и адаптацију предшколских и школских објеката, као и набавку неопходног намештаја и опреме намењене малишанима из 20 градова широм Србије.
Пројектима ће бити обухваћени и објекти у општинама које су биле погођене поплавама у току 2014. и 2016. године, а у плану је и адаптација простора у недовољно развијеним срединама, где ће бити отворене нове Школице живота.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар