Читај ми!

„Будући владар света“ јој украо идеју?

Чињеница да је слоган републиканца Рона Пола у предизборној кампањи за председника САД исти као наслов њене песме из 1999. године, натерала је познату српску кантауторку Слађану Милошевић да се обрати његовом штабу. Музичарка ипак сматра да је она сувише „ситан“ аутор да би га тужила за кршење ауторских права.

Кандидат за председника САД из Републиканске странке, Рон Пол, као слоган за своју предизборну кампању наводно користи наслов песме српске рок музичарке Aлександре Слађане Милошевић Legalize Freedom.

Како је данас саопштио њен ПР Младен Ђуровић, Милошевићева активно прати дешавања на америчкој политичкој сцени и приметила је да се натпис "Legalize Freedom" појављује у Половој кампањи, штампа на постерима, мајицама, качкетима, пропагандном материјалу.

„До сада нисам чула да га је неко користио осим мене и не знам како су дошли до слогана. Послала сам мejл Половој канцеларији у Тексасу и тиму који је задужен за његову изборну кампању, обавестила да је његов изборни слоган 'I Want to Legalize Freedom' део моје композиције која се готово 12 година налази у каталогу ауторских радова света", наглашава Милошевићева.

Српска рок ауторка још увек очекује одговор од кандидата за председника САД, све време је доступна и на интернету.

„Желела сам да ступимо у контакт јер ми се допада његова политичка платформа, често је иступао у Конгресу као пријатељ Србије и бори се, баш као и моја песма, за праведније друштво, истиче Слађана.

О могућем покретању судског процеса за кршење ауторских права, певачица каже да је сувише „ситан" аутор да би покренула судску парницу против „будућег владара света".

Она подсећа да је у Америци питање заштите ауторских права другачије регулисано него код нас, да је Мадона изгубила спор са модном кућом која је искористила наслов њене песме Material Girl за назив модне линије.

Милошевићева је додала да јој није познато да ли је конгресмен из Тексаса случајно или намерно преузео назив песме која је 1999. године, у време владавине Слободана Милошевића, била забрањена на готово свим ТВ каналима, за коју је прошле године урађен римејк, а спот је био емитован и на МТВ каналу и већ неколико месеци је у самом врху „Јелен топ листе".

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 09. март 2025.
10° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса