Читај ми!

Не може му ЦИА ништа

Покушали су да га убију 638 пута - снајперском пушком, експлозивом у ципелама, отровом убризганим у цигару... Но, успели су само да му обезбеде улазак у Гинисову књигу рекорда. Како кубански медији наводе, иза готово свих атентата на Фидела Кастра стоји ЦИА.

Вођа кубанске револуције Фидел Кастро (85) ушао је у Гинисову књигу рекорда као мета 638 покушаја убиства, објављено је на Куби.

„Историјски вођа кубанске револуције Фидел Кастро је особа коју су покушали највећи број пута да убију, према ономе што се наводи у Гинисовој књизи рекорда и у архивама америчке Централне обавештајне агенције (ЦИА), главног наручиоца тих покушаја убиства", пренео је сајт Cubadebate (www.cubadebate.cu).

На сајту се додаје да је до 2006. када је због болести предао управљање земљом свом брату Раулу, 638 пута покушано убиство Фидела, чије је планирање почело још 1959. године када је тријумфално окончао револуцију, а „скоро сва је наручила ЦИА".

„Методи који су коришћени да га убију су разни али сви су пропали - снајперисти, експлозив у његовим ципелама, отров убризган у цигару, до мале експлозивне направе у бејзбол лоптици, између осталог", пише на сајту.

Гинисова књига рекорда излази једном годишње, и рекламира се као најпродаванија књига после Библије.

Број коментара 18

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 09. март 2025.
13° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса