Ко данас слуша џез у Београду и да ли је теже бити уметник или руководилац

Поводом Дана Београда, награду "Деспот Стефан Лазаревић" добио је човек који је цео свој радни век посветио доброј музици. Драгослав Фреди Станисављевић је на челу музичке продукције РТС-а.

„Не бих био искрен када бих рекао да ми не значи ова награда.Као неко ко представља музичку продукцију, ову награду доживљавам као мали допринос, као ветар у леђа, очувању музичке продукције и мог рада у оквиру ње, где сам више од 30 година“, истакао је Станисављевић.

Истиче да му Београдска хроника враћа нека сећања када је као момак долазио са тадашњим џез оркестом у Београдску хронику и када је данима бирао кравату.

Колико је важан посао Јавног сервиса да очува завештање и врсте музике?

„Рекао бих да су кључна два елемента, наше колегинице и колеге и музичари, музички радници у Музичкој продукцији који чине наш ансамбл и пре свега наш РТС који нас држи,чува и негује“, истакао је Драгослав Станисављевић.

Наводи да у 20. и 21. веку живимо у тренутку када морамо да раздвајамо музику.

„Џез као уметничка форма 20. века може да буде комерцијална, као концерти што су пред нама са три великана рок гитаре Влатко, Дадо и Рамбо, а опет с друге стране наш Биг Бенд џез оркестар изводи и оне традиционалне композиторе који су били пионири џеза“, истиче Станисављевић.

Рекао бих да имамо чиме да се поносимо, а наша музичка продукција и наши оркестри свирају на светском нивоу.

„Изложба Експо биће посебна платформа за наше деловање.Наша музичка сезона траје, пред нама је мај препун музичких концерата. Завршавамо сезону великим концертом у МТС дворани на Светски дан музике. У септембру се спремамо на турнеју у Италију“, рекао је Драгослав Фреди Станисављевић, извршни директор Музичке продукције РТС-а.

четвртак, 30. април 2026.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом