Читај ми!

Мирко Шоуц 72 године са музиком

Концертом у Коларчевој задужбини прослављени џезер, композитор, аранжер и пијаниста Мирко Шоуц обележиће 72 године бављења музиком. „Када дође дан“, „Обећање“, „Тражиш“ и многе друге Шоуцове хитове интерпретираће Катарина Качунковић, Јелена Ревишин и Слободан Стефановић у пратњи Биг бенд РТС-а.

Ауторско вече једног од најпознатијих џез музичара у Србији, композитора, аранжера, пијанисте, диригента Мирка Шоуца, одржаће се вечерас у Коларчевој задужбини.

У пратњи Биг бенда РТС-а, под диригентском палицом Ивана Илића, хитове познатог џез музичара попут Када дође дан, Обећање, Тражиш, Ниједан дан, интерпретираће Катарина Качунковић, Јелена Ревишин и Слободан Стефановић.

Овим концертом 79-годишњи Шоуц обележава 72 године бављења музиком и успешне каријере свестраног музичара.

Након дипломирања 1960. године опредељује се за џез, ради у ансамблима Радио Београда као инструменталиста, диригент, композитор, аранжер.

Аутор је бројних забавних композиција које су изводили популарни солисти широм Југославије, компоновао је мелодије различитих жанрова: забавне, џез, дечје и народне музике.

Три џез албума са композицијама Шоуца, на којима је и диригент, аранжер, солиста на хармонци, чембалу, и мелодици, донели су овом свестраном музичару награду за животно дело на „Нишвил" џез фестивалу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 27. јул 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом