Читај ми!

Поланском награда после две године

Награда за животно дело Филмског фестивала у Цириху, која је требало да буде додељена Роману Поланском пре две године, чувеном синеасти биће предата на свечаности 27. септембра. Полански је пре две године ухапшен на аеродрому у Цириху управо када је допутовао поводом уручења признања.

Чувени француско-пољски редитељ Роман Полански овог месеца ће присуствовати Циришком филмском фестивалу где ће му бити уручена награда за животно дело, наводи се у саопштењу организатора.

Према речима портпарола Фестивала, Полански ће присуствовати церемонији доделе награде 27. септембра.

Полански је пре две године ухапшен на аеродрому у Цириху када је долазио да присуствује ретроспективи својих филмова на Циришком филмском фестивалу и да прими награду за животно дело.

Слободе је лишен на основу налога америчког суда из 1978. године по оптужбама да је имао сексуалне односе са 13-годишњом девојчицом.

Ослобођен је у јулу 2010. године из кућног притвора када је Влада Швајцарске одбила да га изручи САД.

Поланском је и даље ограничено кретање јер је Интерполов налог за хапшење на снази у 188 земаља, али може слободно да путује по Швајцарској и Француској.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 31. јул 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом