Читај ми!

Прича о дечаку и пеликану

Остварење „Грчко лето“, француског редитеља Оливијеа Орлеа, након успешних месец дана приказивања у Француској, наћи ће се и на редовном репертоару московских биоскопа. У дирљивој причи за чије снимање је потрошено чак 8,5 милиона долара, главни протагониста је Емир Кустурица.

Остварење француског редитеља Оливијеа Орлеа Грчко лето (Nicostratos Le Pelican), са прослављеним српским редитељем Емиром Куструрицом у главној улози, од данас ће почети да се приказује у московским биоскопима.

За филм рађен према награђеном роману Никостратос Ерика Босеа, филмски критичари предвиђају да ће наићи на симпатије публике у Русији, али и у осталим земљама Истока.

Дирљива прича о пријатељству дечака са малог грчког острва, који одраста без мајке, и дивље птице са великим успехом већ месец дана приказује се у француским биоскопима, а гледаоци га препоручују као филм за целу породицу.

Кустурица игра православног свештеника Демостена, оца дечака, мрачног и одбојног човека, који у кључном тренутку својем намћорлуку претпоставља љубав према сину.

Укупан буџет за овај филм, снимљен на обалама Егејског мора, износио је 8,5 милиона америчких долара, а једна од највећих ставки била је дресура пеликана, за шта је потрошено око 700.000 долара.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 06. август 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом