Ако живите поред воде срећнији сте од остатка популације

Живот поред мора, реке или језера позитивно утиче на психу и људе чини срећнијим, наводи се у најновијем британском истраживању.

Истраживање је открило да су људи који живе у близини воде здравији и срећнији. Пливање снижава ниво стреса у телу, редукује крвни притисак и даје добар сан.

Умирујући звук воде помаже нам да „чујемо" своје мисли. Вода је терапија и инспирација, а научници тврде да се уз воду боље мисли а идеја навиру саме.

Њен звук доноси креативни мир.

Аутор књиге "Blue Mind", Николас Валас истиче да вода смирује.

„Када одете на одмор углавном је то у близини воде. Када питате људе да вам објасне осећај који имају у близини воде, прво ће истаћи осећај опуштања, па и радости", истакао је Николас Валас.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 08. мај 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом