петак, 25.11.2011, 18:35 -> 19:59
štampajКо жели да спава на Фиреровој постељини?
Чаршав и јастучница на којима је Адолф Хитлер својевремено спавао, са његовим иницијалима и симболом његове партије – гвозденим орлом, биће продати идуће седмице на аукцији у Бристолу.
Постељина, за коју се очекује да ће премашити цену од 3.000 фунти (4.700 долара), и која је украшена везом у облику орла са кукастим крстом унутар круга, поред којег су иницијали нацистичког вође, биће понуђена на аукцији, јавља агенција Ројтерс.
„Изузетно је ретко наћи на тржишту делове Хитлерове постељине са извезеним личним мотивом и монограмом", рекао је представник аукцијске куће „Друветс" која је организовала лицитацију.
Чаршав и јастучницу купио је пре више година у Немачкој један колеционар.
„Када су Хитлер и Ева Браун починили самоубиство 1945. године, Фирерова кућна помоћница Ани Винтер однела је мноштво предмета из његовог стана у улици Принцрегентенштрасе како би их сачувала од пљачкаша", наводе у „Друветсу".
Последњих година на тржишту, посебно у Немачкој, појавио се велики број Хитлерових личних предмета.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 10
Пошаљи коментар