Читај ми!

Оборен рекорд, а победник није одлучен – дванаесторо такмичара лежи више од 120 сати

На такмичењу у излежавању које се одржава у црногорском Етно-селу Брезна, између Никшића и Плужина, јутрос је оборен рекорд из 2021.

Чак 12 такмичара лежи више од 120 сати, па је на тај начин оборен досадашњи рекорд победнице такмичења из 2021. године, Подгоричанке Дубравке Алексић, која је лежала 117 сати. То је за агенцију Анадолија рекао организатор такмичења и власник Етно-села Брезна Мићо Благојевић, преноси РТЦГ.

Такмичење је почело у петак ујутро и учествовао је 21 такмичар. У међувремену, девет такмичара је одустало, а њих 12 се бори за награду од 1.000 евра.

Правила су таква да је учесницима забрањено да устају, али дозвољено је спавање, читање књига, храна и пиће. На сваких осам сати такмичарима је дозвољено да оду у тоалет.

Ово је такмичење по којем је Црна Гора јединствена у Европи, а посебно је занимљиво због прихваћеног стереотипа да су Црногорци лењи.

понедељак, 05. мај 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом