Читај ми!

Одсекли шаке због новца од осигурања, завршили у затвору

Словенка Јулија Адлешић (22) и њен младић, осуђени су у Љубљани на две, односно три године затвора, због тога што је она, како је пресуђено, због новца од осигурања, намерно одрезала шаку себи и свом младићу.

Јулијин младић је осуђен на три године затвора, а она је добила две године условно, с тим да ће казну служити у кућном притвору, пренели су словеначки медији.

Јулија је свом младићу и себи циркуларном тестером одсекла шаке почетком прошле године.

Полиција је тада саопштила да се Јулија надала да ће да узме скоро 400.000 евра од осигурања.

Ипак, она је онда тврдила да је секла гране када је исекла леву шаку, нешто изнад зглоба, пренео је АП.

Званичници сматрају да чланови породице нису однели одсечену шаку у болницу да би осигурали стални инвалидитет. Лекари су је, међутим, на време пронашли да је хируршки зашију.

Инцидент се одиграо почетком прошле године и то пошто је породица потписала уговоре о осигурању са пет различитих осигуравајућих компанија.

„Исплате неће бити јер смо превару открили на време", истакла је полиција, известили су медији у марту 2019. године.

А сада, на суђењу у Љубљани, Јулија је тврдила да ништа није учинила намерно.

„Моја младост је упропашћена. Изгубила сам руку са 20 година, а само ја знам како", рекла је Јулија, пренео је словеначки портал 24ur.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом