На продају хотелски комплекс у Лас Вегасу за пет милијарди долара

„Ем-Џи-Ем ресортс интернешенел“ саопштио је да продаје некретнине и угоститељске објекте у Лас Вегасу, међу којима је и хотел „Белађо“. Укупна цена достиже око пет милијарди долара.

Како медији преносе, "Blackstone Real Estate Income Trust" ће купити комплекс „Белађо“ за 4,25 милијарди долара а потом ће га дати у закуп за почетну цену од 245 милиона долара годишње.

„Ем-Џи-Ем“ је сопштио да ће хотел и казино – "Circus Circus"  у Лас Вегасу, продати за 825 милиона долара.

Одлука о продаји је уследила након што је установљен дуг „Ем-Џи-Ем-а“ од 15 милијарди долара, када је компанија формирала одбор за процену вредности некретнина.

„Компанија ће приход од продаје искористити да 'испегла' своје финансијско стање а да ће део новца завршити код акционара“, рекао је извршни директор Џим Мурен.

Очекује се да ће се оба уговора о продаји закључити крајем године.

Компанија „Ем-Џи-Ем“ је у јануару најавила планове за смањење трошкова и подстицање раста приходовања.

Тада је изнет и конкретан предлог корака о повећању зараде, који треба да буду предузети до 2021. године.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом