Угинуло осам јединки угрожене врсте носорога, могућ узрок тровање сољу

Осам црних носорога, критично угрожене врсте сисара, угинуло је у Кенији, након што је државна служба за дивље животиње покушала да их пребаци из једног у други национални парк, саопштио је данас министар туризма Наџиб Балала.

Како је навео у саопштењу, први резултати истраге, коју је спровела кенијска служба за дивље животиње, показују да су носорози угинули од тровања сољу, након што су пили воду у новом станишту.

У саопштењу се истиче да ниједан носорог више неће бити пребачен, пренео је Ројтерс.

Кенијски лист Дејли нејшен претходно је објавио да су носорози угинули под „нејасним околностима“ у националном парку истичући да су они били међу 14 црних носорога, које је служба за заштиту дивљих животиња почела да пребацује из Најробија у тај парк, преноси Ројтерс.

Међутим, кенијски званичник, који је тражио да остане анониман, рекао је да је до трагедије дошло због „немарности“, наводи АП.

Кенијска служба за дивље животиње саопштила је раније да се нада да ће, премештањем црних носорога у национални парк, повећати њихову популацију тамо.

Организација, које је спровела више успешних премештања животиња у прошлости, није објавила како су носорози угинули.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 02. март 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом