четвртак, 31.08.2017, 08:10 -> 08:51
Извор: Танјуг
Кадиров наредио разведенима да се помире
Чеченски лидер Рамзан Кадиров разводе види као узрок великих социјалних проблема и „наредио“ је да око 1.000 разведених парова мора да се помири.
Државна телевизија објавила је и да је 948 растављених парова поново спојено, пошто је Кадиров наредио стриктно спроводење програма „породичног помирења“, преноси Спутњик.
Кадиров је овај „програм“ покренуо у јуну, наводећи да су деца коју подижу родитељи у брачној заједници мање подложна тероризму.
„Морамо да освестимо људе, да им кажемо и објаснимо им. Морамо да вратимо жене које су напустиле своје мужеве и да их поново спојимо. То је приоритет“, истакао је Кадиров.
Растам Абазов, директор Одељења за односе са религијом и социјалним центрима, рекао је да су разведени супружници позвани да се одвојено придруже програму у ком се најприје састају са верским вођама, који их наговарају да се врате својим партнерима.
Како је навео, програм је детаљно развио Кадиров и „нема проблема у његовом спровођењу“.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 7
Пошаљи коментар