Зумба освојила Шабац

Шабац је синоћ био у знаку зумбе која је у том граду све популарнија. Осим познатих кореографија, представљена је једна новина - „паунд“, коју су осим окупљених Шапчана могли уживо, преко интернета, да прате и љубитељи на свим континентима.

Музика, покрет, добра енергија, окупила је на шабачком тргу бројне вежбаче свих узраста, али и публику која је више од два сата плесала у истом ритму. У граду где је зумба омиљена рекреација, представљена је и најмлађа инструкторка у Европи, која је стекла лиценцу са непуних 16 година.

„Пет година тренирам, трудим се и радим и напокон са 16 година сам инструктор! Бавим се музиком, волим да плешем кад год сам тужна или срећна, ја плешем и уживам у томе“, каже Јована Пантић, најмлађа инструкторка зумбе у Европи.

Поједине Шапчанке, које воле рекреацију и имају здраве навике, не одричу се зумбе ни у позној трудноћи.

„Ја сам у осмом месецу трудноће, ускоро ћу у девети и све је у савршеном реду. Сматрам да свака трудница треба да прати сигнале свог тела и ако се осећа пријатно, да настави. Ја вежбам током целе трудноће“, објашњава Марина Вуковић из Шапца.

На зумба вечери публика је први пут могли да види промоцију новог фитнеса у Србији, „паунд“, коју су осмислиле две бубњарке користећи палице.

„Палица је реквизит који вам помаже да да сваку вежбу урадите што правилније, било да је чучањ, дедлифт, бочни или трбушни мишићи. То је најбоље ослобађање од нервозе и напетости на свету. Сам моменат када ударите и вриснете је већ избацивање свега негативног из вас“, каже Сања Никшић-Ника, професионална инструкторка зумба фитнеса.

Да је овај вид рекреације међу Шапчанкама све популарнији, као и у свету јер је овај двочасовни програм на интернету имао више хиљада прегледа, потврђују и ови спонтани, први зумба кораци најмлађих вежбача.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 10. мај 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом