Маратонац помогао незнанцу да заврши трку у Лондону

Британац Метју Рис, који је данас помогао премореном колеги да заврши Лондонски маратон, истиче да му је пружање помоћи и подршке било важније од сопствених резултата.

Метју Рис је током трке, испред Бакингемске палате у близини циља, видео уморног маратонца Дејвда Вајета како једва стоји, пришао му је, загрлио га и кренуо са њим ка циљу, а затим им се прикључио и један редар па су сва тројица заједно прешли линију циља.

„Када сам ушао у последњу кривину, помислио сам: 'Ево га, скоро сам готов, време је за спринт', а онда сам видео момка чије су се ноге тресле и није могао да настави. Видео сам да покушава да се исправи, али су га ноге поново издале и помисло сам: 'Ово је важније, важније је да му помогнем да пређе линију, него да за неколико секунди побољшам свој резултат“, навео је Рис.

„Отишао сам да му помогнем и сваки пут када је посрнуо, храбрио сам га, поново сам га дизао и рекао: 'Хајде, ми то можемо'. Био је веома захвалан, али није био присебан“, додао је тркач.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 10. мај 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом