четвртак, 29.01.2015, 19:38 -> 21:05
Седам секунди га делило од 27 милиона?!
Канађанин Џоел Иферган баш није имао среће! Лутријски листић му је одштампан седам секунди по истеку предвиђеног времена, па је остао без џекпота од 27 милиона долара! Суд није имао разумевања за „ту ситницу“.
Врховни суд је данас одбацио његову жалбу и неће га ни саслушати, јавио је канала Си-Ти-Ви њуз. Тиме је стављена тачка на случај.
А човек из Квебека је потрошио чак 100.000 долара током последњих седам година, колико се повлачи по судовима и тражи правду.
Наиме, Иферган је 23. маја 2008. године купио два листића лутрије "Lotto Super 7 draw", данас недељне канадске лутрије.
Учинио је то у 20.59, само минут пре истека рока за уплату.
Међутим, први листић је изашао из машине са прикладним датумом, односно 23. мајем, док је други, добитни, одштампан у 21 час и седам секунди, што је аутоматски листић пребацило на следеће извлачење, 30. маја.
Са тим датумом, 30. 5. 2008, тикет је и изашао из машине.
На Џоелову жалост, тај тикет је био добитни, али су паре отишле у руке неком другом.
Он је сматрао да има право бар на половину суме – 13,5 милиона долара – јер су оба тикета плаћена пре истека времена, а то је 21 час.
„Машина... је једна од старијих“, рекао је Мехернош Иранпур, власник радње која је Ифергану продала тикете 2008. године.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар