Читај ми!

Забава инспирисана „Малим принцем“

Недалеко од Милуза, у Француској, отворен је забавни парк инспирисан књигом и ликом „Малог принца“ Антоана де Сент-Егзиперија.

У „Аеро-парку Малог принца“ балони, тобогани у облику змија и остале атракције простиру се на 24 хектара код немачко-француске границе.

Организатори очекују да ће парк већ до краја ове године имати 80.000 посетилаца, јер је књига коју је пилот-писац Сент-Егзипери написао 1943. године преведена на више од 180 језика и продата у свету у 150 милиона примерака.

„Парк је намењен деци од две до 12 година и одраслима који се сећају да су били деца“, каже један од аутора пројекта, председник Удружења „Аерофил“ Жером Ђакомони.

Старији посетиоци парка моћи ће да из балона виде пределе Вогеза и Алзаса, да попију пиће у „аеробару“ 35 метара изнад земље, обиђу планетаријум.

Деци је намењено мноштво атракција, интерактивних игара, као и „Астероид Б 612“ Малог принца, лавиринти, дружења са лисицама и овцама.

Парк је отворен на месту некадашњег парка на тему околине и здравља, затвореног 2012. године због недовољне посећености.

Нова управа уложила је 11 милиона евра у преуређење комплекса, у нади да ће популураност Малог принца допринети посећености и заради.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 16. јануар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом