недеља, 13.04.2014, 15:12 -> 15:45
Продаје се плави, највећи и најбољи!
"The Blue" има невероватних 13,22 карата и врхунске је чистоће. Изузетно редак примерак плавог дијаманта одличног квалитета биће на аукцији у Женеви 14. маја. Процењена цена: између 15 и 18 милиона евра!
Највећи плави дијамант на свету, чија вредност се процењује на 21 до 25 милиона долара (између 15 и 18 милиона евра), биће на аукцији следећег месеца у Женеви.
Аукцијска кућа „Кристи“ (Christie) представила je дијамант од 13,22 карата за који се не зна тачно одакле је.
Проценитељи „Кристија“ претпостављају да је „камичак“ познат као The Blue, из Јужне Африке, где је већина плавих дијаманата пронађена.
„Камен је чист. И изнутра и споља. Нема никаквих неправилности. Једноставно, то је најбољи плави дијамант на свету“, рекла је „Кристијева“ шефица за накит Рахул Кадакиа.
Плави дијаманти су веома ретки и чине мање од два одсто укупног тржишта дијаманата.
Власник, који дуго има овај дијамант, желео је да остане анониман, а за продају се одлучио, јер сматра да сада може да постигне добру цену.
На истој аукцији продаваће се и The Ocean Dream, највећи плавозелени дијамант, за који се верује да ће постићи цену између 5,5 и 7,2 милиона евра.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар